Латас: Една сурија соросоиди доаѓа во ВМРО по пари

t

Во денешната емисија на “Што не е јасно” новинарот Драган Павловиќ Латас истакна дека соросоидите во Македонија сами си прават имагинарни непријатели, кои подоцна трчаат по странски амбасади да земаат пари и да се борат против нив. Тој истакна дека дел од тие луѓе и денеска одат во опозициската партија да бараат пари.

“Денеска цела една сруија соросоиди доаѓа во ВМРО по пари. Дел од нив денеска водат портали, дел се во весници или телевизии. Сите тие бараат место во некоја од нашите амбасади, во Брисел, Вашингтон да бидат експерти кои таму ќе работат.” – истакна Латас

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

НА МВР ИМ ИЗБЕГА ВОЗАЧОТ И ОД…

Триесет и пет мигранти од вкупно 49…

Во Македонија живеат најгневните луѓе во Европа

Македонските граѓани во едни од најгневните луѓе…

Николоски на Пендаровски: Тој е политичар фарса,…

Лажна величина, фасада, лажна плоча. Така обично…

ВЛАДО ЈАНЕВСКИ ќе ја замени Антонија Гиговска…

Иако од Министерство предводено од Артан Груби,…

Реконструирана пешачката патека на булеварот Гоце Делчев

Екипите на ЈП „Улици и патишта“ деновиве…