Латас: Една сурија соросоиди доаѓа во ВМРО по пари

t

Во денешната емисија на “Што не е јасно” новинарот Драган Павловиќ Латас истакна дека соросоидите во Македонија сами си прават имагинарни непријатели, кои подоцна трчаат по странски амбасади да земаат пари и да се борат против нив. Тој истакна дека дел од тие луѓе и денеска одат во опозициската партија да бараат пари.

“Денеска цела една сруија соросоиди доаѓа во ВМРО по пари. Дел од нив денеска водат портали, дел се во весници или телевизии. Сите тие бараат место во некоја од нашите амбасади, во Брисел, Вашингтон да бидат експерти кои таму ќе работат.” – истакна Латас

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕСМ не ги задоволи потребите за струја…

АД ЕСМ на 03.12.2022 година произведe 12.797…

Катастрофално е за тебе и за Србија…

Албанскиот премиер Еди Рама упати порака до…

Досега не можеа – Каевски: Преку планираниот…

Прес-конференција, Дарко Каевски, пратеник и портпарол на…

Паника во САД и Јапонија: Не можат…

Вашингтон и Токио нема да можат да…

Османи: Уставните измени што побрзо да станат…

Уставните измени треба што побрзо да станат…