Латас: Една сурија соросоиди доаѓа во ВМРО по пари

t

Во денешната емисија на “Што не е јасно” новинарот Драган Павловиќ Латас истакна дека соросоидите во Македонија сами си прават имагинарни непријатели, кои подоцна трчаат по странски амбасади да земаат пари и да се борат против нив. Тој истакна дека дел од тие луѓе и денеска одат во опозициската партија да бараат пари.

“Денеска цела една сруија соросоиди доаѓа во ВМРО по пари. Дел од нив денеска водат портали, дел се во весници или телевизии. Сите тие бараат место во некоја од нашите амбасади, во Брисел, Вашингтон да бидат експерти кои таму ќе работат.” – истакна Латас

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Му ги кинеле гаќите, тетратките и учебниците…

Ученик во деветто одделение во основното училиште…

Настава на македонски јазик, враќање на македонските…

Центарот за македонски јазик во Грција денеска…

Маричиќ: ЕУ работи на забрзана интеграција на…

Ниту една слабост нема да остане незабележана…

(Видео) Костов до Билјана Ивановска: За три…

Сотир Костов во денешната епизода на Тешки…

Пентагон: Кина најверојатно ќе складира 1.500 нуклеарни…

Кина најверојатно ќе има залихи од 1.500…