Објавено на:

„Лајка” организира отворен ден за сите љубители на животни

t

Јавното претпријатие за третман на улични кучиња „Лајка” денеска организира отворен ден на кој граѓаните ќе имаат можност да се дружат или да вдомат домашен миленик.

Отворениот ден ќе трае од 11 до 15 часот, а посетителите и потенцијалните вдомувачи на куче ќе имаат можност да се запознаат подобро со кучињата за кои се заинтересирани и да ги добијат сите детални информации и одговори на нивните прашања.

Од ЈП „Лајка” најавуваат дека отворените денови планираат да ги организираат еднаш во текот на секој месец.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Фото) Мицкоски фотографиран со претаедателот на фашистичкиот…

Љупчо Палевски на својот Фејсбук објави фотографија…

АМСМ: За влез во Македонија се чека…

АМСМ соопшти дека на граничните преминиа „Табановце“…

Нови мерки за штедење во Германија: Јавните…

Германија го ограничува греењето на јавните згради…

Пендаровски за бугарските клубови низ Македонија: Не…

По Ванчо Михајлов во Битола, Цар Борис…

КСОМ најавува штрајк: Владата троши непродуктивно, работниците…

Конфедерацијата на синдикалните организации на Македонија (КСОМ)…