ЛДП ќе предложи нов министер за локална самоуправа

t

Министерот за локална самоуправа и лидер на ЛДП, Горан Милевски денеска се очекува да ја депонира својата оставка до Владата.

Милевски претходната недела соопшти дека се повлекува од лични причини, а до крајот на неделата се очекува неговата партија да предложи нов кандидат за министер.

Како што истакна Милевски, новиот министер нема да биде од редовите на пратениците.

– Се исклучува можноста тоа да биде некој од пратениците, изјави Милевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Моника Зајкова избрана за нов претседател на…

Со 364 ЗА и 1 против делегатите…

Зајкова: Созреа времето за прва жена претседател…

Во ЛДП созреа времето за првата жена…

ЛДП утре на партиски когрес ќе избира…

Под слоганот „Обединето, храбро, гласно!“, Либерално-демократска партија…

Пенов: Зајкова е единствен кандидат за нов…

Министерот за локална самоуправа од редовите на…

ЛДП поднесе иницијатива за решавање на “најважниот…

Иницијатива за донесување на Одлука на Владата…