Левица: Лисиче и Аеродром се гушат, на Тимчо не му е гајле

t

Жителите на Аеродром посебно жителите во населба Лисиче, секојдневно се изложени на страшно загадениот воздух кој тројно ја надминува границата на дозволеното загадување, реагираат од локалниот огранок на Левица во Аеродром.

– По се изгледа на Тимчо Муцунски не му е гајле за овој проблем на жителите на Аеродром.

Во Општината инспекциските служби се глуви на проблемите на граѓаните и незаинтересирани. Седат во топлите канцеларии и коментираат по фејсбук страните, место да се на терен и будно да ја следат ситуацијата со загадувањето и соодветно да реагираат.

Кога Тимчо ќе реагира и ќе ги стави жителите на прво место? – прашуваат од Левица Аеродром.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Левица бара одговорност од МВР и ОЈО…

Политичката партија Левица бара одговорност за хоророт…

Левица со поддршка за протестот за Онкологија…

Една онколошка клиника треба да ги исполнува…

(Видео) Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ зборувале за резултат…

Пратеници на ВМРО-ДПМНЕ зборувале за бројка од…

(Видео) Крмов: Ќе ја видите силата на…

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов, во денешното…

(Видео) Крмов: Левица е против НАТО, даваме…

Пред да влеземе во НАТО имавме посилна…