Објавено на:

Ликвидација вечерва во кафуле во Будва – убиен е еден од водачите на Шкаљарскиот клан

t

Еден од високите членови на Шкаљарскиот клан, Милиќ Миња Шаковиќ е убиен околу 23.40 часот во Будва, потврдено е за подгорички „Вијести“. Тој е ликвидиран е во кафулето Корковадо во Будва. Убиениот Шаковиќ важеше за еден од лидерите на Шкаљарскиот клан, а и претходно беше мета на напаѓачи.

– Вечерва е употребено огнено оружје во Будва, пред ѕидините на Стариот град, при што едно лице е убиено. Станува збор за М.Ш. Полицијата во соработка со надлежното обвинителство презема активности за расветлување на настанот, за чиј исход навремено јавноста ќе биде информирана, соопштија од Управата на полицијата.

Шаковиќ има полициско досие за повеќе кривични дела во Подгорица, неколку пати бил апсен за оружје, а се сомнева дека учествувал и во ликвидацијата на водачот на навивачите на Партизан, Александар Станковиќ, Сале Мутави.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шпански весник: Меси се враќа во Барселона?!

Шпанскиот спортски дневен весник „Diario sport“ пишува…

Вардар поразен од Целје: Струшкиот турнир има…

Струшкиот ракометен турнир кој летово се одржува…

Стејт департментот тајно го предупредил Конгресот за…

Стејт департментот тајно го предупреди американскиот Конгрес…

Утре е Преображение Господово: Ова се народните…

Православна црква и нејзините верници утре го…

Кина забрзано купува злато: Увозот најголем во…

Кина забрзано купува злато. Кина купила повеќе…