Објавено на:

Ликвидиран од украинските служби еден од преговарачите со Русија

t

СБУ уби член на украинскиот преговарачки тим осомничен за предавство. – пренесува „Киев Индепендент“

Според извори на „Украинска правда“, мажот бил убиен при обид за апсење. „Силни докази“ дека изнел информации во Русија.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Украина има недостиг на лекари, бројот на…

Неколку дена по руската инвазија, Јарослав Бохак,…

Заменик министер од ДНР: Нема размена за…

Заменик министерот на ДНР: Нема размена на…

Најчитаниот британски весник: Русија планирала да ги…

Руските воени научници истражувале користење на мајмунски…

Германија ќе испорача 15 “Гепарди” во Украина

Германија во јули ќе и ги испорача…

Кремљ: Нема бесплатен гас за никој, или…

Русија нема да испорачува бесплатен природен гас…