Лице од минатото ќе ги разбуди емоциите на Бикот, Близнаците не се фокусирани

t

ОВЕН

Денешниот ден ви е многу важен. Добро организирајте се затоа што најлудата ноќ е многу блиску до вашите прсти. Може да размислите да предложите заедничка прослава со личност која е исто толку осамена како вас. Заборавете на повеќе алкохол за време на празниците.

БИК

Кога ќе помислите на неколку дена одмор, сакате да скокате од радост. Се откажавте поради бројни обврски. Едно лице од минатото ќе се појави сосема неочекувано, и ќе разбуди одамна заборавени емоции. Нема проблеми во здравјето.

БЛИЗНАЦИ

Не сте фокусирани на работата. Сè ви го одвлекува вниманието, а тоа што треба да го завршите, го планирате дури по празниците. Партнерот блеска од среќа покрај вас. Имате добри планови за претстојните празници. Зголемен крвен притисок. Внимавајте што внесувате во телото вечерва.

РАК

Неочекуваната добивка од раководството ве израдува исто како и претстојниот празник, ако не и повеќе. Сакате иновации во станот. Само почекајте да поминат празниците. Знаете дека претерате, а потоа имате проблем со тахикардија. Не игнорирајте.

ЛАВ

Еден колега има предлог кој вреди да се размисли, бидејќи дополнителната работа не би била лоша за вас со оглед на финансиската состојба. Оставете ги сите проблеми надвор од дома. Во кругот на семејството на сцена стапува само насмевка на лицето. Болката во нозете не е од непријатни чевли.

ДЕВИЦА

Имате шанса да добиете помала парична добивка, што сигурно многу ќе ве израдува. Не верувате дека ви се случува љубовна идила. Недоверливи сте, мотивирани од претходното искуство. Ветувањата што си ги давате се лажни. Знаете и самите дека сте зависни од слатки.

ВАГА

Време е да размислите за плановите за сопствен бизнис кои долго време ви се во главата. Средбата со Шкорпија ги менува вашите планови. Можно е да не ја поминете најлудата ноќ со она лицето со кое првично сте планирале. Воспалено грло. Посетете лекар после празниците.

ШКОРПИЈА

Заборавете на сите лоши работи што се случија во претходните денови. По празниците имате одлични можности за нова деловна соработка.Покажувате не веројатна љубомора. Сега не е ниту време ниту место за такво нешто. Партнерот нема иницијатива. Во моментов не се жалите на вашето здравје.

СТРЕЛЕЦ

Пријателите ве чекаат во друштво на нов колега. Не ги разочарувајте. Интересна покана во текот на вечерта ќе ве натера сериозно да размислите каде оди вашиот емотивен живот. Заштедете позитивна енергија за периодот што следи. Бидете опуштени во претстојните празници.

ЈАРЕЦ

Сè се отвора пред вас. Ќе бидете пријатно задоволни во следните неколку дена кога е работата во прашање. Искористете ги тековните придобивки. Ви треба некој со кој ќе разменувате позитивни мисли. Проблем со белите дробови. Задолжително е да се оди на лекар.

ВОДОЛИЈА

Имате среќа, бидејќи времето за славење дојде во вистинско време. Вие сте уморни и исцрпени до крајност. Малку сте несигурни во тоа што го чувствувате. Соберете емоции за време на празниците. Ќе ви се најде повеќе витамин Ц. Потребен ви е одмор.

РИБИ

Не дозволувајте некои информации од вашето поле на работа да ви го расипат расположението долго време.Поправете го вашиот љубовен живот. Почестете го вашиот партнер со скап подарок. Проверете ја вашата крвна слика по празниците. Зголемете го внесот на витамини и минерали.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ковачевски: ДПМНЕ го кочи европскиот пат на…

Одговорноста има име и презиме, тоа е…

Социјалните мрежи горат по вчерашното реми: Од…

Социјалните мрежи вријат откако Македонија вчера ѝ…

Добро утро со Инфомакс: Наше знаме е…

Добро утро Македонци, денеска ви го пренесуваме…

Руски зборник од 1849 година: Македонскиот јазик…

Во време кога се врши атак врз…

Сведоштво на баба Велика, една “обична” Македонка:…

ЧЕСТИТ И ВЕКОВИТ ИЛИНДЕН МАКЕДОНЦИ! Славиме 120…