Лишен од слобода разбојник од Гевгелија

t

Одделението за внатрешни работи Гевгелија, до Основното јавно обвинителство Гевгелија, поднесе кривична пријава против Л.Ќ.(34) од Гевгелија, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „разбојништво“ по член 237 од Кривичниот законик.

На 29.12.2021 околу 19.00 часот, пријавениот со закана одзел пари од дневниот промет во продавница во с.Негорци, гевгелиско. По преземени мерки од полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Гевгелија биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.


Додека, при претрес во просториите кои ги користел, извршен со судска наредба на 31.01.2022, исто така, биле пронајдени предмети поврзани со кривичното дело.
Л.Ќ. бил лишен од слобода и во текот на денот ќе биде изведен пред Судија на претходна постапка од Основен суд Гевгелија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Убиен Авганистанец во Гевгелија

МВР информира дека 24-годишен авганистански државјанин бил…

Претрес во Гевгелија, пронајдена дрога

На 12.05.2022 во 15.15 часот полициски службеници…

(Видео) Избегал од возилото и ги оставил…

Полицијата синоќа спречи два нови обиди за…

Тpaгична сообраќајка во Гевгелија: Едно лице загина…

На 10.02.2022 во 20.45 часот во Полициската…