Објавено на:

Лоши вести од Беќаровски: Бројките на новозаразени со Ковид рапидно ќе растат!

t

Докторот од Клиниката за токсикологија, Нико Беќаровски објави дека очекува бројките на новозаразени со Ковид-19 да се зголемуваат во наредниот период.

– Бројките на дневната ковид-статисика рапидно ќе растат како резултат на доаѓањето на Омикрон-БА 4 и 5 и тоа е лошата вест. Добрата вест е што сепак болниците ќе ни останат полупразни, напиша Беќаровски.

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа има 168 нови случаи од 1101 тестирани. Од нив 28 се реинфекции.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шефот на Пентагон позитивен на Ковид-19

Секретарот за одбрана на САД, Лојд Остин…

Одобрена за употреба првата бивалентна вакцина против…

Првата бивалентна засилувачка вакцина на Модерна против…

Голем број на новозаразени од Ковид-19: Четири…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Над 1100 новозаразени, три лица починаа: Ова…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…

Бајден повторно позитивен на Ковид-19

Американскиот претседател Џо Бајден повторно позитивен на…