Објавено на:

“Луди млади”: 81 годишен дедо од делчевско се соблекувал пред негова врсничка, случајот е пријавен во полиција

t

81-годишна жена од делчевско вчера пријавила во полиција дека нејзин соселанец и врсник се соблекувал пред неа и недолично се однесувал.

„На 23.06.2022 во 09.00 часот во Полициската станица Делчево, 81-годишна жена од делчевско село пријавила дека на 22.06.2022 во нејзиниот двор, Д.С.(81) од истото село се соблекувал пред неа и недолично се однесувал“, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок, додаваат од полицијата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Драма на “Бит Пазар”: Тигрите апсеа вооружен…

На 02.08.2022 на подрачје на Бит Пазар,…

Жена искршила кафана во Гостивар

Ноќва во 01.20 часот во Трговски центар…

Пукање во угостителски објект во Скопје

На 24.07.2022 околу 20.30 часот во СВР…

Прво се испокарале, па скопјанка нападнала нејзин…

Скопјанка нападнала свој сограѓанин со тврд предмет,…

Локализиран пожарот кај Нов Истевник во Делчево

Од РЦУК Штип, известува дека пожарот кој…