Објавено на:

Лудо финале во Рим, Интер по продолженија го освои Купот на Италија

t

Фудбалерите на Јувентус не успеаја да го одбранат трофејот во Купот на Италија, откако во лудото финале на „Олимпико“ по продолженијата загубија од Интер со 2-4, иако до 80. минута имаа водство од 2-1.

Главен ,,актер” на финалето беше хрватскиот репрезентативец Иван Перишиќ, кој по натпреварот беше избран и за најдобар играч на дуелот, сосема заслужено бидејќи постигна два погодоци, едниот спектакуларен.

Извештај од натпреварот во продолжение:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шампионот на Македонија подготовките ќе ги започне…

Освојувачот на шампионската титула од сега веќе…

Жална вест: Судија претепан до смрт поради…

Во Ел Салвадор се случила трагедија каква…

(Видео) Експертите откриваат: Навистина беше тензично, верувале…

Финалето на Лигата на шампионите помеѓу Реал…

Животот не знаеш што носи: Пред осум…

Има многу фудбалери кои пред да се…

Почнува „операција“ за кам-бек во Интер на…

Ромелу Лукаку по само една сезона во…