Лукаревска: Ахмети кажа, избори ќе има во 2024 година

t

Заменик-претседателката на СДСМ Сања Лукаревска вечерва во Клик Плус на ТВ21 го повтори ставот и на лидерот на ДУИ Али АХмети дека изборите во Македонија ќе бидат во 2024 година.

Лидерот на ДУИ на нивната 20-годишнината кажа дека избори е има во 2024 година. Значи, имаме конзистентен став. ДУИ досега многупати повториле дека најдобро е избори да има во 2024 година, како што смета и СДСМ, рече Лукаревска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Закажани избори во Бугарија – СДСМ може…

Бугарскиот претседател, Румен Радев, денеска распиша предвремени…

Јане Ченто: Единствен излез од овој ќорсокак…

Брзи избори се единственото решение за ситуацијата…

Распуштен италијанскиот Парламент: Италија оди на избори

Претседателот на Италија, Серџо Матарела денеска го распушти Парламентот…

Убедлива победа на владејачката партија на изборите…

Владејачката партија во Јапонија оствари убедлива победа…

Каша во Франција, Макрон го губи апсолутното…

Премиерката на Франција Елизабет Борн е избрана за првпат…