Објавено на:

Лукашенко: Западот нема да ги фрли на колена Москва и Минск

t

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко денеска изјави дека Западот нема да успее со санкции да ги фрли на колена Минск и Москва.

За време на разговорите со граѓаните во регионот Гомел, Лукашенко истакна дека Белорусија и Русија имаат доволно ресурси, технологија и интелигенција, пренесе Белта.


„Притисокот од санкции ги принудува да бараат нови можности. Пазарот е отворен, треба да се движите, а не да плачете“, вели претседателот на Белорусија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И на Шанац му пукна филмот: Ако…

Не сум во Македонија и душата ми…

Нема најава за нова средба на работната…

Работната група на политичките партии за францускиот…

(Видео) Игор Југ: Ќе ви ја донесам…

Уставобранителот Игор Југ на социјалните мрежи сподели…

На Козлова да и се одземе државјанството:…

Коментар на професорката Катерина Колозова на твитер…

Горивата поевтинуваат од 2,5 до 3 денари…

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со…