Објавено на:

Лукашенко му подари на Путин трактор за седумдесеттиот роденден

t

Претседателот на Белорусија Александар Лукашенко подготви трактор БЕЛАРУС како подарок за годишнината на рускиот претседател Владимир Путин.


„Лукашенко го прашаа каков подарок му подготвил на Путин. Одговорот ќе ве изненади… И еве го подарокот!“ – напиша Базенот на првиот телеграмски канал близок до прес-службата на белорускиот лидер, објавувајќи фотографија од сертификатот за трактор БЕЛАРУС.


Во сертификатот пишува: „До Владимир Владимирович Путин. Во чест на годишнината. Претседател на Република Белорусија А.Г. Лукашенко“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Лукашенко: Настаните во Украина се само почеток

Претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко изјавил дека…

Лукашенко: Не се сомневам дека Русите, како…

Честитки до рускиот лидер Владимир Путин за…

Дуда: Запрепастен сум од преговорите помеѓу Путин,…

Запрепастен сум од сите разговори со Путин,…

Путин му го плесна: Погрешната политика на…

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека…

Дали се согласувате со Трас – Путин…

Министерката за надворешни работи на Обединетото Кралство…