Објавено на:

Лукашенко: Путин ќе биде реизбран за претседател на Русија

t

Рускиот претседател Владимир Путин ќе биде реизбран за шеф на државата на претстојните избори, бидејќи сега нема ривали.

Ова е мислењето претседателот на Белорусија, Александар Лукашенко, во интервју со украинската новинарка Дијана Панченко, чија снимка е објавена на нејзиниот канал на Јутјуб.

„Мислам дека следниот претседател во Русија ќе биде Путин. Изборите се за шест месеци. Мислам дека тоа ќе биде Путин. Сега нема ривали за него во Русија“, рече Лукашенко.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Медведев го подбра Шолц: Германецот лаже и…

Заменик-шефот на рускиот Совет за безбедност Дмитриј…

Зеленски: Не смееме да дозволиме непријателот да…

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика Украинците…

Русите влегоа во Авдеевка од нов правец,…

Руските трупи влегле во Авдеевка од нов…

Русија-Египет: Признавање на Палестинската држава ќе значи…

Претседателите на Русија и Египет, Владимир Путин…

Белата куќа со коментар за кандидатурата на…

Џон Кирби, координатор за стратешки комуникации во…