Мажи од Кичево нападнале сограѓани во угостителски објект

t

На 05.02.2023 во 03:20 часот, полициски службеници од ОВР Кичево ги лишиле од слобода Ф.И.(22) и А.Б.(22), двајцата од Кичево, затоа што во угостителски објект на улица „Маршал Тито“ во Кичево физички ги нападнале Х.Т.(29) и А.Ц.(30), двајцата од Кичево.

По целосно документирање на случајот, против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен кичевчанец кај кого е пронајдена марихуана

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против С.Б.(36)…

Инцидент во Кичево: Нападнати судии и делегат…

Натпревар од машката кадетската лига што требаше…

Мажи од Кичево нападнале сограѓани во угостителски…

На 05.02.2023 во 03:20 часот, полициски службеници…

Затворете прозорци и не излегувајте ако не…

Тетово, Гостивар, Кичево, Битола, Охрид денеска се…

Акција на МВР: Приведен дилер од Кичево

МВР информира дека вчера во 10.50 часот…