Објавено на:

Маж истепал тројца скопјани, а потоа им го оштетил возилото

t

Едно лице кај Кучевишка бара физички нападнал семејство, а потоа им го оштетил возилото.

„Денеска во во СВР Скопје било пријавено дека на 02.07.2023 околу 17.55 часот кај Кучевишка Бара, по претходно недоразбирање, едно лице физички ги нападнало А.Ѓ.(46), Е.Ѓ.(44) и Ф.Ѓ.(19), сите од Скопје и го оштетило возилото на А.Ѓ,“ соопштија од Министерството за внатрешни работи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Захарова откри на кого Лавров му рече…

Реченицата на министерот за надворешни работи Сергеј…

Лавров: Во Европската унија нема демократија туку…

Во Европската унија нема демократија туку „дисциплина…

Лавров одговора на прашања на Инфомакс! Македонија…

Нема непртијателски држави и народи, туку непријателски…

(Видео) Хаос: Скопје и утрово е блокирано!

Скопје и утрово е блокирано поради Самитот…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…