Објавено на:

Маж претепал доктор од Клиничкиот центар во Тетово

t

Г.М. (36) од Тетово доби кривична пријава од страна на Секторот за внатрешни работи – Тетово.

Лицето сторило кривично дело „напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста“.

Од полицијата информираат дека на 20.04.2022 во Клиничкиот центар во Тетово, пријавениот физички нападнал лекар, вработен во клиниката.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Зијан одмор: Повторно оштетени македонски возила во…

Шест македонски возила изгребени со остар предмет…

Украина ја продолжи вонредната состојба и мобилизацијата…

Украинскиот парламент, Врховниот труд, денеска ги поддржа…

Курти: Србија е кошмар, продолжува со старите…

Косовскиот премиер, Албин Курти ја повика Србија…

Србија е ноќна мора за сите соседни…

Косовскиот премиер, Албин Курти ја повика Србија да се…

Влегол во филм: Монструмот од Цетиње убиваше…

Застрашувачка е големата сличност меѓу серијата „Црна…