Објавено на:

Маж прободен со нож во Ниш

t

Во тепачка на улицата Сомборска во Ниш, 21-годишен маж е осомничен дека со нож избодел 34-годишен маж, потврдија денеска за Танјуг во Полициската управа во Ниш.

Маж повреден во тепачка што се случила синоќа околу 22 часот е префрлен во Клиничкиот центар во Ниш, додека напаѓачот осомничен за насилничко однесување е уапсен.
Полицијата се уште работи на утврдување на сите околности за овој настан, информираат од српското МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Мелони во Србија на средба со Вучиќ

Српскиот претседател Александар Вучиќ денеска ќе биде…

Косово ја зајакнува меѓународната позиција преку соработка…

Претседателката на Косово, Вјоса Османи, соопшти дека…

Вучиќ: ЕУ ќе ја затвори вратата за…

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, во Дубаи…

Дачиќ на средби со Лавров, Шаленберг, Сијарто…

На маргините на 30. Министерски совет на…

Дачиќ: Да не ни се држат лекции…

Замолувам да не ни се држат лекции…