Маж пронајден починат во викендица во дојранско

t

Во полициското одделение во Нов Дојран, вчера во 16:50 часот било пријавено дека во викендица во селото Сретеново бил пронајден починат В.З. (67).

Лекар од итната медицинска помош од Гевгелија констатирал смрт без траги на насилство, а увид на лице место извршила и екипа од ОВР Гевгелија.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британско разузнавање: Се намалува поддршката за Русија…

Британското Министерство за одбрана во најновиот извештај…

Албанскиот претседател: Го замолив Папата да го…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај, кој беше во…

Османи повикува да се здружиме и да…

Наредните години се години на расчистување конечно…

Бугарската еврокомесарка ѝ се налути а Холнандија:…

Бугарската еврокомесарка, Марија Габриел, ја коментираше одлуката…

Патници доживеале хорор на пат од Скопје…

„Не заспивајте, да не треба да кршиме“,…