Маж пронајден починат во викендица во дојранско

t

Во полициското одделение во Нов Дојран, вчера во 16:50 часот било пријавено дека во викендица во селото Сретеново бил пронајден починат В.З. (67).

Лекар од итната медицинска помош од Гевгелија констатирал смрт без траги на насилство, а увид на лице место извршила и екипа од ОВР Гевгелија.

По наредба на јавен обвинител телото на починатиот било предадено за обдукција.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Му ги кинеле гаќите, тетратките и учебниците…

Ученик во деветто одделение во основното училиште…

Настава на македонски јазик, враќање на македонските…

Центарот за македонски јазик во Грција денеска…

Маричиќ: ЕУ работи на забрзана интеграција на…

Ниту една слабост нема да остане незабележана…

(Видео) Костов до Билјана Ивановска: За три…

Сотир Костов во денешната епизода на Тешки…

Пентагон: Кина најверојатно ќе складира 1.500 нуклеарни…

Кина најверојатно ќе има залихи од 1.500…