Објавено на:

Македонец заработи кривична пријава во Србија: Возел пребрзо и се удрил во камион

t

На автопатот кај Мала Копашница во Лесковац во саботата се случиле две сообраќајни незгоди во кои седум лица се повредени, како последица на несоодветна брзина, соопшти СВР Лесковац.

Припадници на МВР во Лесковац ќе поднесат кривична пријава против 26-годишен државјанин на Македонија поради сомнение дека сторил кривично дело против безбедноста на јавниот сообраќај, додека пријава ќе биде поднесена и против 44- годишен белграѓанец поради загрозување на јавниот сообраќај.

Како што се сомневаат, младиот маж од Македонија вчера попладне на автопатот кај Мала Копашница управувајќи „пасат“ се судрил со камион поради несоодветна брзина, пренесе „Танјуг“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонец уапсен во Хрватска за шверц на…

Хрватската полиција разоткри шестчлено злосторничко здружение чии…

(Фото) Страшна несреќа во Хрватска: Се судрија…

Товарен и патнички воз се судриле вчера…

(Фото) Трагедија: Македонец загина во сообраќајна несреќа…

Тешка сообраќајна несреќа се случила околу 15…

А бре Македонче… За едно работно место…

За едно работно место бил Ром, на…

Прекината потрагата по Мартин: “Ќе чекаме морето…

Грчката организација  ОФКАТ која ја предводеше потрагата…