Македонец фатен со 17 000 евра на албанско-косовската граница, познат неговиот идентитет

t

На граничниот премин Морина, на албанско-косовската граница e приведен 42-годишен жител на Македонија при обид да ја мине границата со 16.950 евра.

Лицето А.С. патувало со возило мерцедес бенц и на втората контрола при влез на албанска територија му бил откриен непријавениот износ на пари. Тој претходно на прашањето дали има нешто да пријави одговорил не – пренесуваат албанските медиуми.

Парите биле скриени во возилото. Тие се запленети, а против А.С. е поднесена кривична пријава за „непријавување пари и вредни предмети на граница”.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Деклариран Македонец натепал деклариран Бугарин во Охајо,…

Поранешниот премиер Никола Груевски продолжува со серијалот…

(Видео) На границата помеѓу САД и Канада…

На границата помеѓу САД (Државата Њу Јорк)…

Жители на Финска протестираат поради затворањето на…

Граѓаните на Лапеенранта во Финска рекоа дека…

Киев: Демонстрантите во ЕУ ја блокираа помошта…

Полските превозници ја запираат испораката на гориво…

Австрија го продолжува рокот за гранична контрола…

Австриското Министерство за внатрешни работи соопшти дека…