Македонија е поважна од топлото време: Граѓаните излегоа пред Владата и на 40 степени, вечерва е главниот собир

t

Toплото време не беше пречка стотици граѓани и денеска да се соберат пред владата за да го изразат незадовоството од намерата на власта да го прифатат францускиот предлог.

Се скандираше „оставка оставка“ и никогаш Cеверна само Македонија“ и се чекаше доаѓањето на претседателот на Европскиот совет Шар Мишел кој ќе присуствува на владината седница.

Граѓаните сите до еден се јасни дека нема да се откажат се додека власта не се откаже од францускиот предлог. Остануваат и шаторите спроти владата.

Следниот собир е денеска во 19 часот на кој се очекува најголем број граѓани.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Се најавува невреме со поројни врнежи, еве…

Од денес попладне до недела, под влијание…

Арсовска: На Меѓународниот ден на младите за…

Градоначалничката на Град Скопје, Данела Арсовска, денеска…

АХВ: Епидемично ширење на Африканската свинска чума

Африканската свинска чума се шири со епидемична…

(Видео) Вистински пекол: Украинците објавија снимка како…

Нова снимка открива како руската армија со…

Жан Митрев повикан во обвинителство да даде…

Инфомакс дознава од Основното јавно обвинитество -…