Објавено на:

Македонија поразена и од Данска на ЕП

t

Машката ракометна репрезентација на Македонија со три порази на три меча го заврши Европското првенство (ЕП). По поразите од Словенија и Црна Гора , нашиот национален тим загуби и од Данска (21-31) во рамки на групната фаза на континенталниот собир.

Данците и со комбиниран состав покажаа зошто се главни фаворити за златото и против Македонија дојдоа до седмата победа во осмиот меѓусебен дуел и воедно ја извојуваа највисоката победа во пресметките на големата сцена.


Најдобар кај Данска кај стрелците беше Киркелоке со девет гола, пред Линдберг со четири и Менсинг со три гола, а кај Македонија, Пешевски реализираше шест пати, пред Мишевски и Талески со по три реализации, додека Велковски и Кузманоски дадоа два гола.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ајде реприза – Османи: Ако го прифатиме…

Македонскиот шеф на дипломатија, Бујар Османи информира…

Поголем број пријави за семејно насилство во…

Зголемен број на пријави за семејно насилство…

Тешко повреден мотоциклист

На 29.06.2022 околу 15.40 часот во ОВР…

Две гранати пронајдени на брегот на Охридското…

На 29.06.2022. година, во ОВР -Струга пријавено…

Опожарен автомобилот на директор од Македонија, познато…

Вчера во раните утрински часови непознати сторители…