Објавено на:

Македонија со неверојатен успех на светското во Карате во Белград: Освоени вкупно 24 медали, од кои дури 5 златни!

t

Македонските натпреварувачи на WKDU (Wado Karate do Union) во Белград постигнаа неверојатен успех.

Нашите натпреварувачи освоија 5 златни, 9 сребрени и 10 бронзени медали.


-Фантастични резултати на WKDU (Wado Karate do Union) – Македонија, која освои 5 златни, 9 сребрени и 10 бронзени медали! Секоја чест!, стои во објавата на Фејсбук страницата на Светската Карате КОнфедерација.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И Бугарија има со што да “се…

ФБИ нуди награда од 100.000 долари за…

Тешка сообраќајна несреќа во Чаир: Повреден е…

Вчера во 06.40 часот во СВР Скопје…

ЦУК информира: Еве на кои планини нема…

Низ парк шумата Водно или низ нашите…

Брнабиќ: Приштина продолжува да се изживува со…

Премиерката Ана Брнабиќ рече дека последните одлуки…

ЕУ и НАТО ја поддржуваат одлуката на…

На позадината на хистеричната ситуација, подгреана од…