Објавено на:

Македонија ќе ја сруши бугарската влада? “Има таков народ” нема да “трпи” компромиси за македонското прашање

t

„Црвената линија“ што доколку се помине би ја извадило „Има таков народ“ од власта е Македонија.

Ова за бугарска „Нова ТВ“ го соопшти пратеникот од „Има таков народ“ (ИТН) Лубомир Каримански.

Според него, компромисите во владејачката коалиција се при крај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Петре Шилегов знаел за рамковните вработувања во…

Отстранувањето на речиси 40 лица од платниот…

Ванковска: Технички секретар во АЕК со завршено…

На огласот за работна позиција технички секретар…

Големо намалување на горивата, ова се новите…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги…

И бурекот ќе стане луксуз: Една четвртина…

И лебот станува луксуз за граѓаните. Во…

За влез во државата се чека околу…

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор…