Македонскиот културен центар во Благоевград ќе биде отворен до крајот на годината

t

Отворањето на Македонскиот културен центар во Благоевград, Бугарија, ќе се случи до крајот на годинава, истакна портпаролот на Владата Душко Арсовски одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција.

Ова претходно го најави премиерот Димитар Ковачевски за време на пратеничките прашања како одговор на реакциите што се појавија во јавноста по повод отварањето на бугарскиот културен клуб во Битола што го носи името на Ванчо Михајлов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСЛОБОДЕНИ НАД 5.000 ЗАТВОРЕНИЦИ КОИ СЕ БОРЕА…

Платениците од Вагнер се бореле во Либија,…

СТОЛТЕНБЕРГ ЌЕ ГО ЗАМЕНИ ЖЕНА? Главните кандидати…

Идниот човек на таа позиција мора да…

Киев: Кремљ ја зеде Белорусија за нуклеарен…

Русија ја зеде Белорусија за „нуклеарен заложник“,…

На денешен ден двајца македонски патриоти од…

Неколку настани се запишани во македонската понова…

Груевски за загубите на ГТЦ: Оддамна не…

Поранешниот премиер Никола Груевски со нов статус…