Македонскиот културен центар во Благоевград ќе биде отворен до крајот на годината

t

Отворањето на Македонскиот културен центар во Благоевград, Бугарија, ќе се случи до крајот на годинава, истакна портпаролот на Владата Душко Арсовски одговарајќи на новинарско прашање на денешната прес-конференција.

Ова претходно го најави премиерот Димитар Ковачевски за време на пратеничките прашања како одговор на реакциите што се појавија во јавноста по повод отварањето на бугарскиот културен клуб во Битола што го носи името на Ванчо Михајлов.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Шоле го охрабрил Вучиќ да преземе чекори…

Специјалниот советник во американскиот Стејт департмент, Дерек…

Ердоган го претстави новиот кабинет: Ова се…

Реџеп Таип Ердоган, откако денеска свечено положи…

Украинците бесни: Унгарија објави карта од Украина…

Украинското Министерство за надворешни работи ја укори…

ТАЖНА ВЕСТ: Малата Ана не успеа да…

Девет годишната Ана Аргировска од Куманово, за…

Невреме го зафати и Прилеп

Попладнево околу 18 часот регионот на Прилеп…