Македонските дипломати евакуирани од Украина

t

Персоналот на амбасадата само што влезе во Молдавија, кратко во СМС порака ни одговори министерот за надворешни работи Бујар Османи во неделa во 12:44, пренесува Телма.

4 члена на персоналот на амбасадата во Киев предводени од амбасадорот Крум Ефремов почнаа да се евакуираат вчера околу пладне преку безбедносен коридор организиран од француски дипломатски служби.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Русија објави: Загубивме двајца високи офицери во…

Русија призна дека изгубила двајца високи офицери…

(Видео) “Добредојдовте драги браќа”: Со камбани СПЦ…

Српскиот патријарх Порфириј, на својата фејсбук страница…

Не запира: ЕУ во април имала инфлација…

Потрошувачките цени во Европската унија во април…

(Видео) Путин распореди “Терминатори” во источна Украина

Во обид да го зајакне својот арсенал,…

НАТО ќе ги продолжи разговорите со Финска…

Претставниците на НАТО во средата не успеаја…