Објавено на:

Македонските одбојкари останаа без финале во Сребрената лига

t

Македонската одбојкарска репрезентација попладнево во Будимпешта загуби од Финска со 3:1 во првиот натпревар од полуфиналето на Европската сребрена лига.

Финците го добија првиот сет со 25:22, Македонците возвратија во вториот со 25:20. Следуваше пад во играта на „црвено-жолтите“ и убедливи 25:18 и 25:16 за нордиските одбојкари за конечна победа и пласман во финалето.


Во второто полуфинале вечерва од 19 часот играат домаќинот на завршниот турнир Унгарија и Романија.

Победникот утре ќе се бори за трофејот, додека поразениот ќе игра со македонската селекција во мечот за третото место.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Најмалку тројца полицајци повредени во демонстрациите, оштетено…

Тројца полицајци се повредени, а едно полициско…

Апасиев: После уфрлените провокатори со фантомки, СДС…

,,После уфрлените провокатори со фантомки, СДС удри…

Украинец од Харков уапсен во хотел во…

На 05.07.2022 година во 01 часот во…

(Видео) Се вжештува атмосферата пред Влада

Се вжештува атмосферата пред Владата. Иако во…

Познат е новиот ковид биланс, бројот на…

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје,…