Македонски државјанин уапсен во Албанија!

t

Албанското МВР уапсило македонски државјанин во албанското пристаниште Драч, при обид да шверцува цигари.

„Уапсено е лицето А.Ј. (44) жител од Република Македонија, откако при претрес на неговото возило службите на граничната полиција во пристаништето Драч пронашле и како материјален доказ одзеле голема количина кутии со цигари, за кои постои сомневање дека се шверцувани, велат од албанската полиција.

Тоа според полицијата во рамки на акција „серија“, во која се откриени уште два случаи на недозволени дејствија на албански државјани, кои, како и македонскиот, пристигнале со траект од Италија.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Албанската армија влегува во Косово: Ќе помагаат…

Војници и возила на албанските вооружени сили…

Албанска министерка: Изјавата на британскиот амбасадор кој…

Албанската министерка за Европа и надворешни работи,…

Османи денеска доставува дел од помошта за…

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, денеска…

Хрватската полиција повторно заплени голема количина хероин…

На граничниот премин Карасович на хрватско –…

Нов земјотрес во Албанија рано утрово

Земјотрес со јачина од 3,7 степени според…