Македонците и денеска протестираат против францускиот предлог

t

Пред Собранието и денеска повторно се собрани граѓани кои протестираат против прифаќањето на францускиот предлог и апелираат пратениците да не го прифаќаат предлогот.

Во Собранието во тек е втор ден од расправата за Информацијата за содржината на Предлог-преговарачката рамка за започнување на пристапните преговори на Македонија со Европската Унија.

Пред и околу собраниската зграда присутно е полициско обезбедување, а улицата пред Собранието е затворена за сообраќај.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Крави се шетаат низ владините згради…

Добротворните организации, кои управуваат со засолништата за…

“Умри кремљски стаорец”: Десетина Руси протестираа против…

Десетина Руси се приклучија на протестите против…

Владата ќе му предложи на Собранието продолжување…

Владата на Република Македонија на 82-та седница…

Слепите лица протестираа пред Владата: Бараат зголемување…

Националниот сојуз на слепите лица на Република…

(Видео) Источна Македонија блокирана: Оризопроизводителите протестираат против…

Оризопроизводителите од источниот дел на Македонија денеска…