Макрадули е разрешен заради подобрување на состојбите во „Пошта“ и јакнење на менаџментот

t

Јани Макрадули е разрешен од функцијата генерален директор на „Пошта“ заради подобрување на состојбите во компанијата и јакнење на капацитетите на нејзиниот менаџмент, соопштија портпаролите на Владата, на денешната прес-конференција.

Исто така беше прашано и за причините за разрешување на директорот на ФЗО Стево Крстевски, за што беше информирано дека дал оставка од приватни причини.


Портпаролите информираа дека на седницата Владата го разреши од должноста директорот на Фондот за здравствено осигурување Стево Крстевски, а за вршител на должноста директор ја именува Магдалена Филиповска – Грашкоска, којашто е разрешена од должноста претседател на Инспекцискиот совет. За в.д. претседател на Инспекцискиот совет Владата ја именуваше Даниела Рендевска.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

И на Шанац му пукна филмот: Ако…

Не сум во Македонија и душата ми…

Нема најава за нова средба на работната…

Работната група на политичките партии за францускиот…

(Видео) Игор Југ: Ќе ви ја донесам…

Уставобранителот Игор Југ на социјалните мрежи сподели…

На Козлова да и се одземе државјанството:…

Коментар на професорката Катерина Колозова на твитер…

Горивата поевтинуваат од 2,5 до 3 денари…

Регулаторната комисија за енергетика донесе Одлука со…