Објавено на:

Макрон ги “лови” младите гласач(и)ки со раскопчана кошула – Французите го “тепаат” во коментари

t

Официјалниот фотограф на Емануел Макрон објави неколку фотографии од „зад кулисите“, и тоа пред вториот круг на претседателските избори во Франција. На една од сликите сегашниот претседател позира во лежерно издание со раскопчана кошула, а во преден план се неговите влакнестите гради…

Според некои медиуми, Макрон со ова сака да ги привлече младите гласачки и гласачи, кои во првиот круг најмногу ја поддржаа неговата противкандидатка, десничарската политичарка Марин Ле Пен.

„Кој би помислил… Макрон има вистински ‘љубовен тепих’ на градите… Победата сега е загарантирана бидејќи ова го открива неговото тајно оружје во пресрет на конечната пресметка“, „Овие влакнести гради се фотошоп“, „Боже, би можел да наполнам душек со тие влакна“ – се само дел од бројните коментари за сликата.

Имаше и такви кои го споредија францускиот претседател и со Шон Конери или Роже Федерер.

Вториот круг од претседателските избори во Франција се одржува на 24 април.  (МИА)

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

(Видео) Џонсон на Самитот Г7: Мора да…

Денеска беше одржан Г7 самитот во замокот…

Макрон нападнат за губењето оружје во Украина

Францускиот политичар Жофри Боле го обвини претседателот…

Францускиот политичар Филопо: Русија го „понижи“ Макрон…

Францускиот галистички политичар Флоријан Филипо објави дека…

Макрон: Абортусот е фундаментално право на жените

Францускиот претседател, Емануел Макрон во петокот рече…

Макрон ги дефинираше условите за посета на…

Претседателот на Франција, Емануел Макрон, изјави дека…