Објавено на:

Максар објави фотографија од руски бродови кои превезуваат украдено украинско жито во Сирија

t

Американската компанија, Максар прикажа фотографии на кои бродови со руско знаме пренесуваат жито собрано во Украина минатата сезона и го доставуваат во Сирија.

Како што е наведено, сликите на Максар прикажуваат два носачи на рефус под руско знаме, вкотвени во окупираниот од Русија Севастопол во мај и натоварен со жито.

Неколку дена подоцна, сателитите „Максар“ ги фотографираа истите бродови веќе закотвени во Сирија, со отворени отвори и полуприколки подготвени за извоз на жито.


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Руската амбасадорка во Бугарија: Барам од Москва…

Амбасадорката на Русија во Бугарија, Елеонора Митрофанова…

Турција и Русија ги поврзуваат заеднички проекти,…

Турција и Русија ги поврзува соработка, Анкара…

(Видео) Русите создадоа специјално оклопно возило за…

Русите создадоа ново оклопно возило - „Ахмат“…

Украина воведе визен режим за руските државјани

Украина воведе визи за граѓаните на Русија…

Ќе почне ли Бугарија “војна” со Русија?…

Истекува рокот што Руската Федерација и го…