Објавено на:

Малку голман, малку на Евросонг (Видео)

t

За љубителите на фудбалот беше исклучително интересно да го следат настапот и движењата на белгискиот репрезентативец Жереми Макиезе.

Тој со песната „Miss you“ го освои 19. место на овогодинешниот Евросонг. Макиезе има 21 година и оваа сезона е под договор со белгискиот второлигаш Екселзиор Виртон, но очигледно е дека му оди многу подобро на музичката сцена отколку на теренот.

Макиезе е роден во Антверпен и потекнува од Конго. Тој е победник на белгискиот натпревар „The Voice“ во 2021 година, а во септември потпиша договор со Виртон.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

“Голема загуба”: И Бугарија нема да учествува…

Бугарија стана најновата земја во серијата откажувања…

Најнова вест: Македонија нема да учествува на…

Македонија нема да учествува на Евровизија 2023…

Одлучено е кој град ќе биде домаќин…

Вчера во Велика Британија беше одлучено во…

Ова е жената за која е напишана…

Украинскиот бенд „Калуш оркестра“ победи на Евровизија…

(Фото) Дејли Мејл: Победникот на Евровизија се…

Фронтменот на украинскиот бенд Калуш Оркестар, кој…