“Малку испил”: Струмичанец возел со 2,34 промили алкохол

t

Околу 09:50 часот полицијата денеска регистрирала 48-годишен струмичанец како управува автомобил марка „голф“ со струмички регистарски ознаки со 2,34 промили алкохол во крвта.

Како што соопштија од СВР Струмица, пијаниот возач бил запрен на регионалниот пат Струмица-село Банско, во селото Куклиш. По извршената контрола со алкомер „дрегер“ било утврдено дека автомобилот го управува со количина за неколку пати поголема од дозволената.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Приведен струмичанец баран со потерница, ќе лежи…

Во Струмица вчера во 13.30 часот полициски…

“Малку испил”: Струмичанец возел со 2,34 промили…

Околу 09:50 часот полицијата денеска регистрирала 48-годишен…

МВР “не застана”: 190 казни само во…

Во засилените контроли во областа на сообраќајот…

Како стасал до колата?! Во Илинден фатен…

Во текот на изминатата вечер (08/09.10.2022) Мобилната…

“Крв во алкохолот”: Тетовец фатен со 2,89…

Полициски службеници на СВР Тетово во текот…