Објавено на:

Малолетник избоде врсник во Гостивар

t

Вчера попладне, било пријавено дека малолетник со нож повредил друг малолетник кој веднаш бил хоспитализиран, информираат од МВР.

„На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во гостиварски Сенокос малолетник од селото со остар предмет повредил друг малолетник од истото село, кој бил пренесен во Општа болница „Ферид Мурад“ во Гостивар за укажување на лекарска помош, а подоцна во Полициската станица родител сам го донел неговиот син кој го извршил нападот. По документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок“, додаваат од МВР


ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Апсење во Гостивар: 29 годишна жена ќе…

Во близина на автобуската станица во Гостивар,…

Кривични пријави за крадци од Гостивар, расчистени…

ССекторот за внатрешни работи Тетово – Одделение…

Отворен саем за вработување и кариера во…

Со панел дискусии и изложбени штандови на…

МОН ќе одвои средства за реконструкција на…

Околу 40 милиони денари годинава ќе инвестира…

Малолетник избоде врсник во Гостивар

Вчера попладне, било пријавено дека малолетник со…