Малолетник нападнат од осум лица во Центар

t

На 24.09.2022 во 02.30 часот во СВР Скопје, Т.Н.(42) од Скопје пријавила дека околу 00.20 часот на бул.„Св.Климент Охридски“ нејзиниот малолетен син бил физички нападнат од осум лица.

Според пријавата малолетникот од порано познавал двајца од напаѓачите.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетник истепан од лица кои ги познавал

На 04.02.2023 во 21:30 часот во СВР…

Малолетник нападнат од осум лица во Центар

На 24.09.2022 во 02.30 часот во СВР…

Двајца мажи физички нападнале малолетник во Сарај

На 04.09.2022 во 15.00 часот во Полициското…

Малолетник поведен од воздушна пушка во кумановско

МВР информира дека вчера во 22.10 часот…

Малолетник тешко повреден при судир на “пасат”…

Четири лица, меѓу кои и еден малолетник…