Малолетник со пиштол се возел во автобус

t

Полициски службеници од СВР Скопје кај малолетник од Скопје пронашле и одзеле гасен пиштол.

– Вчера во 19.00 часот во автбоус на ЈСП на ул.„Цветан Димов“, полициски службеници од СВР Скопје кај малолетник од Скопје пронашле и одзеле гасен пиштол „Blow“ калибар 9 мм. Лицето било приведено во полициска станица и со него бил извршен службен разговор во присуство на родител, велат од МВР.

Од МВР додаваат дека против него ќе биде поднесен поднесок по член 80 од Законот за оружје.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Продолжува судењето за пожарот во модуларната болница…

За денеска во Основниот суд во Тетово…

Денеска македонско-бугарски бизнис форум „До една милијарда…

Под покровителство на министрите за надворешни работи…

Добро утро со Инфомакс: Додека го вардиме…

На денешен ден, 7 декември, во 1993…

Денеска се празнува Светата великомаченичка Екатерина

Ќерка на царот Конста. По смртта на…

Метео: Променливо облачно и магливо време

Од УХМР јавуваат дека времето денеска ќе…