Објавено на:

Малолетници од Охрид се обиделе да силуваат врсничка

t

Четворица малолетници од Охрид се осомничени дека се обиделе да силуваат нивна врсничка од Скопје, соопшти МВР.

„СВР Охрид поднесе кривична пријава против четири малолетни лица од Охрид поради тоа што на 11.04.2022 во Охрид, со закана се обиделе да извршат обљуба врз малолетничка од Скопје“, се вели во полицискиот билтен.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Претрес во Охрид: Пронајдена муниција

На 23.03.2023 во 15.50 часот, полициски службеници…

19-годишник силувал малолетно девојче од тетовско

Деветнаесетгодишно момче од селото Крушопек, Скопско е…

Договорот од Охрид е гаранција за мирот…

Албанскиот претседател Бајрам Бегај ја поздрави, како што наведува…

Oхриѓанец ја нападнал мајка си па тргнал…

На 17.03.2023 во 18.30 часот, од полициски…

Хорор во Србија: Маж и малолетник мачеле,…

Двајца мажи се осомничени дека упаднале во…