Објавено на:

Малолетници “олесниле” скопски обложувалници за 5000 евра

t

Двајца малолетници од Скопје добија кривични пријави поради сомнение за сторени пет кривични дела разбојништво, соопштија од полицијата.

Според МВР, пријавените во периодот од 7. април до 27. мај годинава со закана извршиле пет кривични дела разбојништво во спортски обложувалници на подрачјето на Скопје.

Со тоа, малолетниците се стекнале противправна имотна корист од 329.097 денари, односно над 5.300 евра, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Фатени живи: Битолчани краделе нафта од машина…

Полициски службеници од Полициското одделение Новаци ги…

Малолетници со мопед удриле во ограда: Едниот…

Вчера во 15.40 часот во СВР Штип…

Украдени регистарски таблички на дипломатско возило од…

Украдени се регистарски таблички од автомобил кој…

МВР “бркаше” пијани малолетници во угостителски објекти…

Малолетни лица се затекнати во консумирање алкохол…

Крадењето стана бизнис: Жена од Тетово украла…

Тетовската полиција расчисти две кражби на златен накит извршени…