Малолетници се степале па извадиле ножеви во Скопје

t

СВР Скопје ќе поднесе кривична пријава против 14-годишен малолетник од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „телесна повреда” по член 130 од Кривичниот законик.

На 27.09.2022 на ул.„Рокомија” во Скопје, тој со остар предмет нападнал и повредил друг 14-годишен малолетник од Скопје.

По преземени мерки и активности, тој бил пронајден и приведен и во присуство на родител со него бил извршен службен разговор во полициска станица.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Да беше Ленин – Сталин со Квиско…

Да беше Ленин Сталин во 2018-та ќе…

Болна работа: Малолетник од Скопје силувал малолетничка

Денеска (28.11.2022) во 02.20 часот, полициски службеници…

Лишени од слобода крадци од Скопје

По преземени оперативни мерки и активности од…

Денеска во центарот на Скопје се отвара…

Денеска во Скопје со церемонија која ќе…

Што се случува со децата? Скопјанец прјавил…

Жител на Скопје вчеравечер пријавил дека неговиот…