Објавено на:

Малолетници со мопед удриле во ограда: Едниот е потешко повреден

t

Вчера во 15.40 часот во СВР Штип било пријавено дека на ул.„Радански пат“ во Штип, мопед без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Штип, удрил во врата од ограда на куќа.

Во несреќата со тешки телесни повреди се малолетникот, а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник, констатирани во Клиничката болница во Штип, велат од полицијата.

Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Штип.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинителството го истражува случајот со детето малтретирано…

Градоначалникот на Општина Градско, Киро Нацков потврди…

СВР Штип со полни раце работа: Расчистени…

 Полициски службеници од Полициската станица Штип и…

(Видео) Ова го има само во Македонија!…

Поставениот јавен тоалет во населбата Баби во…

Левица: Мнозинството во Советот на Штип ја…

Иницијативата за санација на оштетените спомен обележја…

Штипските пекари нема да ја намалат цената…

Штипските пекарници нема да ја намалaт цената…