Објавено на:

Малолетничка ограбила своја врсничка, ама ја фатила полицијата

t

На 07.04.2022 во полициска станица, со присуство на родител, бил извршен разговор со малолетничка од Скопје поради сомнение дека на 06.04.2022 во основно училиште на подрачје на Скопје одзела паричник со пари од друга малолетничка.

Малолетничката го признала делото, а кај друг малолетник биле пронајдени дел од парите, како и паричникот. За настанот бил запознаен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Малолетничка се фрлила од прозор од Клиниката…

A.Ш. родена 2006 година денеска се фрлила…

Поради Отворен Балкан: 30.000 Македонци и Албанци…

Наскоро, граѓаните на Србија, Северна Македонија и…

Од утре пороен дожд: Конечно ќе здивнеме…

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна…

Македонците во светот бараат извинување од Ескобар:…

Обединетата Македонска Дијаспора (ОМД), водечка организација на…

Левица удри по министерот за правда! –…

Скандалозен е молкот и немањето реакција на…