Објавено на:

Малолетничка ограбила своја врсничка, ама ја фатила полицијата

t

На 07.04.2022 во полициска станица, со присуство на родител, бил извршен разговор со малолетничка од Скопје поради сомнение дека на 06.04.2022 во основно училиште на подрачје на Скопје одзела паричник со пари од друга малолетничка.

Малолетничката го признала делото, а кај друг малолетник биле пронајдени дел од парите, како и паричникот. За настанот бил запознаен Јавен обвинител и по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

СВР Куманово изрече над 100 санкции за…

Денеска (14.08.2022) во времето од 14 –…

Василев ја пушти Украина низ вода: Ако…

Ако Гаспром може да испорача евтин гас…

Голем напредок на фронтот: Русите ја пробија…

Силите на Народната милиција на ДНР, со…

Се огласи српскиот амбасадор во Бугарија: Еве…

Амбасадорот на Србија во Бугарија Жељко Јовиќ…

Тетово “лета”: Изречени 149 санкции за брзо…

Полициски службеници на СВР Тетово денеска (14…