Малолетни разбојници од Аеродром нападнале повозрасен човек

t

На 15.02.2022 во Полициската станица Аеродром бил извршен службен разговор со четири малолетници од скопско, и тоа двајца од с.Зелениково, еден од с.Орешани и еден од с.Пакошево, во присуство на нивните родители.

Тие се сомничат дека на 14.02.2022 на бул.„Трета македонска бригада“ во Скопје физички го нападнале Н.С.(38) од Скопје и му одзеле телефон. Одземениот предмет бил пронајден и вратен на сопственикот.


За случајот бил известен Јавен обвинител за малолетници и по негово целосно документирање против нив ќе биде поднесена пријава по член 236 од Кривичниот законик.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Девојка нападната на бензинска пумпа во Аеродром

На 21.06.2022 во 20:50 часот во Полициската…

Малолетници “олесниле” скопски обложувалници за 5000 евра

Двајца малолетници од Скопје добија кривични пријави…

Повеќегодишно дрво машински пресадено од Аеродром во…

Пресадување на повеќегодишно дрво од типот платан,…

„Чист Аеродром – Нула отпад во Општина…

Претставници од Општина Аеродром беа на неколкудневна…

(Видео) Наместо огласи се појавија порнографски снимки:…

Патниците кои чекале лет на аеродромот Сантос…